Başkan

İZMİR KENT KONSEYİ BAŞKANI

NİLAY KÖKKILINÇ

Hukukçu

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu İzmir Barosu Üyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi

Denetim Komisyonu - Aile Ve Çocuk Komisyonu Üyesi - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyon Başkanı ve Hukuk Komisyonu Başkan Vekili olarak görev yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nca tevdi edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini icra etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni temsil görevlerinde bulundu.

Üyesi ve İzmir Kent Konseyi temsilcisi olduğu İzmir Kent Federasyonu'na bağlı İzmirliler Derneği'nde Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

KADER-CKD- Ege-Esder’de üye olarak sivil toplum çalışmalarına katkı koydu.

İzmir Direnen Engelsizler Spor Kulübü - İZDESK-de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele konusunda HİASD'la birlikte 7 ay süre ile izmir'in ilçelerinde çalıştı. İzmir Güzelbahçe Kaymakamlığı İnsan Hakları Kurulu'nda 6 yıl üye olarak görev yaptı.

İzmir Barosu ve ayrıca Konak - Karabağlar - Bornova - Güzelbahçe - Foça Kent Konseyinde kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadın erkek eşitliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, kentsel dönüşüm konularında düzenlenen etkinliklere katkı sundu. İzmir Kent Konseyi'nin bazı çalışma gruplarının etkinliklerine ve çalışmalarına katıldı.

Yerel Yönetimler Yasası Özel Yetkili Mahkemelerin Kaldırılması Kamu Görevlilerinin Cezai Sorumluluğu Meclislerde Kadın - Erkek Toplumsal Cinsiyet Temelinde Eşitlik - Siyasi Partiler Yasası - Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Bağımlılığı hukuk yaptırımları konularında TBMM Kanunlar Daire Başkanlığı'na çalışmalar aktardı.

izmirizmir.net internet haber partalında köşe yazıları bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesidir.