Fikret EKİCİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olup stratejik planlama konusunda Mühendis Yetki Belgesine sahiptir.

Ege Endüstri, Cevher Döküm, Süperpar A.Ş gibi firmalarda üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra Bornova Belediyesi’nde  Stratejik Planlama Birim Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Bornova Kent Konseyi’nde 2010 – 2015 yılları arasında Genel Sekreterlik (Kurucu) görevini üstlenmiştir. 2010 yılından bu yana Kent Konseyleri üzerine çalışmalarını sürdüren Ekici, İzmir Kent Konseyleri Birliği ve Türkiye Kent Konseyleri Platformu (T.K.K.P.) katılımcı üyeliğinde bulunmuş olup İzmir Kent Konseyleri Birliği'nde 2011 yılında Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

İzmir Kent Konseyi Y.K üyesi olarak Bornova Yeşilova Spor Kulübü Derneği’ni temsilen 2020 – 2022 döneminde görev almış olup; daha sonra Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) temsilcisi olarak STK sandığında en yüksek oyu alarak tekrar seçilerek görevine 2022 – 2025 döneminde devam etmektedir.

İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda sivil toplum kuruluşları temsilcisidir.

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Bornova Şubesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.