HABER DETAYLARI

TKKP 31.Genel Kurul Toplantısı...

İzmir Kent Konseyi'nin Yürütme Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Kent Konseyleri Platformu(TKKP) 31. Genel Kurul Toplantısını Çorlu Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. 

Çorlu Kent Konseyi Başkanı Hülya Perin, Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Mehmet Hanifi Kaya’dan genel kurulda Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Başkanlığı görevini devraldı.İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç'ın katıldığı genel kurul’da Trakya’nın en büyük sorunlarından olan Ergene Nehri’ndeki kirlilik gündeme getirilirken, Türkiye Kent Konseyi Platformu Dönem Başkanlığı görevini devralan Çorlu Kent Konseyi Başkanı Hülya Perin basın açıklaması yaptı. Hülya Perin basın açıklamasında, "Ergene hayata dönsün” vurgusunda bulundu. 

1998-2010 Türkiye Yerel Gündem 21 Ulusal Koordinatörü Sadun EMREALP " Dünden Bugüne Kent Konseyleri ve Türkiye Kent Konseyleri Platformu Nedir" konulu söyleşisiyle TKKP 31. Genel Kurulu'na katıldı.31. Dönem Genel Kurulu'nda "Kent konseyleri bileşenleri ve Katılımcılık", "Kent Konseyi ve Sosyal Belediyecilik", "Kent Konseyi ve Kamuculuk, Kent Konseyleri Yerel Kalkınma ve Kent Ekonomisi", "Kent Konseylerinde Planlama Stratejik Planlama ve Bütçe", "Kent Konseyleri ve Mevzuat" konulu atölye çalışmaları yapıldı.6 masadan oluşan
atölye çalışmaları sonrasında her masa sıra ile yaptıkları çalışmaların raporlarını sundular. 

Genel Kurul'a Tekirdağ CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Candan Yüceer ve Çorlu CHP Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt katılım sağladı. Kurul'a ev sahipliği yapan Çorlu Kent Konseyi Başkanı Hülya Perin ile ekibine teşekkür ediyoruz.