HABER DETAYLARI

Abdülsamet Baskak,İzmir Kent Konseyi'nde anıldı...

Engelli yurttaşlar adına yürüttüğü örnek mücadeleyle tanınan İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı AbdülsametBaskak,aramızdan ayrılışının 2'inci yıl dönümündedostları,mücadele arkadaşları ve sevenleriyle İzmir Kent Konseyi'nde anıldı.Programa İzmir Kent Konseyi'ni temsilen İzKK Yürütme Kurulu Üyesi Kemal Dağtekin katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı,İzKK Engelli Meclisi Başkanı Abdülsamet Baskak anısına hazırlanan video sunumu ile devam etti.Ardından açılış konuşmalarına geçildi.

İzKK Engelli Meclisi Başkanı Ramazan Kaymaz,Abdülsamet Baskak ile birlikte engelliler adına yürüttüğü çalışmaları anlattı.Kaymaz,İzKK Engelli Meclisi'nin çalışmalarıyla İzmir Kent Konseyi'nce İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunularak onaylanan "Kent Kararları" hakkında  konuklara bilgi verdi.Ramazan Kaymaz,Abdülsamet Baskak'ı sevgi  ve özlemle andıklarını ifade etti.

Ardından katılımcılar Abdülsamet Baskak hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Katılımcılar Baskak için farkındalığı yüksek ve mücadeleci bir kimliğinin olduğu vurgusunda bulundu.

Anma programına  İzKK Engelli Meclisi YK Üyeleri Atiye Okka,Ayşe Özkaya,Hatice Zeybek,Gülay Kağan,Şebnem Oktay, İsmet Doğanay, Konak Kent Konseyi Engelli Meclisi önceki dönem başkanlarından Seyit Çelebi,İzKK önceki dönem YK Üyesi Mahmut Açıkkar,Aktivist Harun Cici,STK'ların,kent konseylerinin,siyasi partilerin ve engelli derneklerinin temsilcileri  katıldı.