HABER DETAYLARI

"Spor ve Sanat Engel Tanımaz" etkinliği...

İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) İzmir Şubesi10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla “Spor ve Sanat Engel Tanımaz” temasıyla İzmir Üçkuyular Metro İstasyonu'nda yurttaşlarla buluştu.Alanda Engelli sporcuların katılımıyla masa tenisi,resim sergisi,kitap imza ve söyleşisi etkinliği gerçekleşti.

TSD İzmir Üyesi şampiyon sporcu Saliha  YILMAZ yurttaşlar ile masa tenisi oynadı."Şalvarlı Ressam" Meryem DÜZGÜNKAYA'nın resimleri alanda sergilendi.Ayrıca TSD İzmir önceki dönem Başkanı Psikolog-yazar İlknur PEDER kitabını okuyucular için imzaladı.

İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay KÖKKILINÇ, eşitlik,saygı ve fırsat eşitliği vurgusunda bulunarak,"Engelleri aşmak dayanışma ile mümkündür" dedi.İzKK Başkanı KÖKKILINÇ,İzmir Kent Konseyi olarak engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) İzmir Şubesi Başkanı Metin ÇINAR ise farkındalık oluşturmak için söz konusu etkinlikte İzmir kent Konseyi ile bir araya geldiklerini belirterek, dayanışma ve iş birliği vurgusunda bulundu.

İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ramazan KAYMAZ, İzKK Engelli Meclisi Üyeleri, TSYD İzmir Şubesi Üyeleri, kent konseyleri ile STK temsilcileri ve yurttaşlar etkinliğe katılım sağladı.