İZMİR KENT KONSEYİ BARIŞ KARCI'YI ZİYARET ETTİ

İZMİR KENT KONSEYİ BARIŞ KARCI'YI ZİYARET ETTİ

#İzmirKentKonseyi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilen Barış KARCI’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

İzmir Kent Konseyi’ne ilk oluşumundan beri her konuda destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış KARCI’ya misafirperverliği için teşekkürlerimizi sunarız.

More More

6/29/2022 1:38:51 PM

İzmir Kent Konseyi Alibeyli 1. Mera Şenliğinde

İzmir Kent Konseyi Alibeyli 1. Mera Şenliğinde

İzmir Kent Konseyi olarak, Hasanağa Merası Vasıf Değişikliği komisyon kararının iptal edilmesini, Alibeyli 1. Mera Şenliğinde köylülere birlikte kutladık.

Bergama’nın Alibeyli Mahallesi’nde yapılması planlanan, “Bergama Tarıma dayalı İhtisas (Süt) Organize Sanayi Bölgesi” Projesi ile ilgili Hasanağa Merası Vasıf değişikliği komisyon kararının iptal edilmesi, yöre köylüsü tarafından şenlikle kutlandı. Alibeyli Köyü Muhtarlığı Tertip Komitesi tarafından düzenlenen organizasyonda, Köy-Koop Genel Bşk. Neptün SOYER, İzmir Ziraat Müh.Odası'ndan Dr.Tevfik TÜRK, Av.Muradiye Savran KAVUT, Kozak Çamavlu  Mahallesi Muhtarı Mustafa KOCATAŞ konuşmacı olarak katıldı . Şenliğe, köylülerin yanısıra bir çok sivil toplum örgütü  ve siyasi parti temsilcisi de katıldı.

Konuşmacılar özellikle küçükbaş hayvancılığın yöre köylüsünün birinci geçim kaynağı olduğunu vurguladı. Meraların ekolojik denge içerisinde yöre köylüsünün inisiyatifiyle kullanılması gerektiği ve birinci karar alıcı merciinin yine köylü olması gerektiğinin altı çizildi.

More More

6/28/2022 1:54:31 PM

İzKK "Muhtar Meclisi" Çalışmalarını Ödemiş, Beydağ ve Kiraz 'da Sürdürdü

İzKK "Muhtar Meclisi" Çalışmalarını Ödemiş, Beydağ ve Kiraz 'da Sürdürdü

İzmir Kent Konseyi bünyesinde kurulması planlanan “Muhtar Meclisi”  kapsamında Tire, Ödemiş, Beydağ ve Kiraz ilçelerinde mahallelerin muhtarları ile bir araya gelindi.

İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Altıevler Mahallesi muhtarı Zülal ARABACI öncülüğündeki heyete İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri Irmak YILMAZ ile İzmir Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Ferhat KAPLAN eşlik etti.

Küçük Menderes Havzasının tarımsal anlamda verimli olduğunun ancak zirai ve doğru sulama yöntemlerinin çiftçiler tarafından doğru uygulanmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğinin vurgulandığı buluşmada, gençlerin bölgede istihdam edilmesi halinde iş sebepli göçün önüne geçilebileceği belirtildi. Gençlik Meclisi yürütme Kurulu Üyesi Cemil Efe BOZKURT, muhtarlar ile yapılan çalışmanın verimli geçtiğini merkezde olmayan ilçelerin muhtarlarının da Kent Konseyi’nde temsil edilerek yönetime katılmalarının önemli olduğunu aktardı.

İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Kadir EKİCİ ise öğrenimi sürdürdüğü lisedeki gençlerin sorunlarını, beklentilerini ve ne düşündüğünü dile getirdi.

More More

6/15/2022 5:16:07 PM

Engelli Meclisi Başkanı Sevgili Abdülsamet Baskak İzmir Kent Konseyinde Anıldı

Engelli Meclisi Başkanı Sevgili Abdülsamet Baskak İzmir Kent Konseyinde Anıldı

İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı görevi başında vefat eden sevgili Abdülsamet BASKAK’ı  tüm kent konseyi paydaşları ve sevenleriyle birlikte andık.

İzmir Kent Konseyi Homeros Salonu’nda gerçekleşen anmada; İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul TUGAY, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri çeşitli sivil toplum örgütleri, partiler ve derneklerin temsilcileri de hazır bulundu.

Merhum Abdülsamet BASKAK’ın oğlu Nejat BASKAK’ın konuşmasıyla başlayan ve Engelli Meclisi Başkan vekilleri Ramazan KAYMAZ ve Atiye OKKA ile devam eden anma etkinliğinde tüm konuşmacılar ve katılımcılar; sosyal farkındalık gerektiren mücadele alanlarında öncü çalışmalar yürüten BASKAK’ı, yüzünden hiçbir zaman eksik etmediği ve mücadele arkadaşlarına güç veren gülümsemesiyle hep yaşatacaklarının sözünü verdiler. İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER’in taziye mesajını okudu. Başkan SOYER taziye mesajında, “İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı, Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu Üyesi ve İzmir Sivil toplumunun emektar ismi Abdülsamet BASKAK’ı, engelli hakları alanındaki mücadelesi ve güler yüzü ile hatırlayacağız. Tüm yakınları ve dostlarına saygı ve selamlarımı iletiyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

İzmir Kent Konseyi yerleşkesinde bulunan bir konferans salonuna ismi de verilen sevgili Abdülsamet BASKAK’ı sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.

More More

6/10/2022 11:36:25 AM

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kapsamında "EKOLOJİ BULUŞMALARI 2" Etkinliği Gerçekleştirildi

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kapsamında "EKOLOJİ BULUŞMALARI 2" Etkinliği Gerçekleştirildi

İzmir Kent Konseyi  ve İklim Değişikliği Ekoloji Çalışma Grubu 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Kültürpark İzmir Sanat çim alanında "EKOLOJİ BULUŞMALARI 2" etkinliğini gerçekleştirdi.

İklim Değişikliği ve Ekoloji Çalışma Grubunun düzenlediği forumun açılış konuşmalarını İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr. Adnan Akyarlı, İklim Degisikligi ve Ekoloji Calışma Gurubu Başkanı Lütfiye Kader, moderatörlüğünü ise çevre aktivisti Vezzan Karabulut yaptı.

Forumda;

Çeşme Yarımada Çevre Platforumu adına Av.Seher Gacar,

Tire Kartal Dağı Koruma Platforumu Sözcüsü Zeynel Aydın,

Ege-ÇEP adına Prof.Dr Ali Osman Karababa,

Selcuk Cevre Platformundan Av. Nihal Sarıpınar,

Zeytin Mücadelesi ve Zeytin Yasası konusunda  Gazeteci-Yazar Hüseyin Çağlar,.

Bergama Çevre Platforumu sözcüsü Erol Engel,

Asbest Uzmanları Derneği  Başkanı Mehmet Şehmuz Ensari,

Gaziemir'deki Radyoaktif Çöplük konusunda  İzmir Barosu YK Üyesi Sinan Balcılar,

Gediz Deltasını UNESCO sureci ile ilgili Doğa Derneği adına Burçin Yaraşlı katıldı.

 

Yerelde verilen çevre mücadeleleri ile ilgili bilgilendirme ve deneyim paylaşımının ardından, çocuklarda çevre bilinci ve farkındalığı oluşturmak adına çeşitli mizansenler düzenlendi. Katılımcılara teşekkür belgesi verildikten sonra etkinlik sona erdi..

More More

6/7/2022 11:35:27 AM

İZKK 18. Genel Kurulu’nda ‘Cinsiyet Eşitliği’ Düzenlemesi Kararı Alındı

İZKK 18. Genel Kurulu’nda ‘Cinsiyet Eşitliği’ Düzenlemesi Kararı Alındı

İzmir Kent Konseyi’nin 18. Olağan Genel Kurulu Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapıldı. Genel kurula, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa ÖZUSLU, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Komisyonu Başkanı Cenap BÖRÜHAN ve Kent Konseyi paydaşları katıldı. Genel kurulda, Kent Konseyi bünyesinde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak düzenleme kararı alındı, İklim Değişikliği  Ekoloji Meclisi, Tarım Meclisi ve Muhtar Meclislerinin kurulma süreci başlatıldı.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN FERMUAR SİSTEMİ

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, Kent Konseyi seçimlerinde belirlenen isimlerde cinsiyet eşitsizliği olduğunu ifade etti. AKYARLI,  yürütme kurulunun da kararıyla bundan sonra İzmir Kent Konseyi içerisindeki bütün oluşumlarda bir kadın ve bir erkek olmak üzere fermuar sisteminin uygulanacağını söyledi.

“GEZİYİ SAVUNAN İNSANLARA İHTİYAÇ VAR”

Kent Konseyi bünyesinde yeni meclisler kurulacağını aktaran AKYARLI, “Bu ülkenin koşullarından doğan ve sivil toplumun taraf olması gereken çelişkili konulardan dolayı yeni meclisler kuruyoruz. Bunlardan bir tanesi İklim Değişikligi Ekoloji(Gezi) Meclisi. Ülke baştan sona talan ediliyor. Bu yağmaya karşı direniyoruz. Sivil toplum burada bir taraf olmalı biz buna doğa ittifakı dedik. Bunun öncüsü olmalıyız. Gezi ruhuyla oluşan bir inisiyatif oluşturmamız lazım. Gezi Parkı’na küfredilen bir ortamda Gezi’yi savunan insanlara ihtiyaç var. Bunun dışında bir Muhtarlar Meclisi ve Tarım Meclisi kuracağız. Bugün tarımı yönetenler 'organize sanayilere yatırım yapın, tarımı boş verin' dedi. Biz buna karşı susacak mıyız? Özellikle kentimizde 'Bir Başka Tarım Mümkün' diyerek tarım sektörünün bu ülkenin yaşamsal gelişimini ileriye taşımaya çalışan bir yönetim varken biz sivil toplum olarak duracak mıyız?  'Bir Başka Tarım Mümkün' anlayışını destekleyen bir yapılanma içine gireceğiz” diye konuştu. İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa ÖZUSLU ise konuşmasında, ülkenin içinden geçtiği zor süreçlerin temelinde demokrasinin işlevini kaybetmiş olmasının yattığını söyledi.

Mustafa ÖZUSLU, “Belki demokrasi kültürümüzün aldığı yaraları ekonomik krizdeki gibi günlük hayatımızda tecrübe edemiyoruz. Hayatımıza etkisini daha az gibi hissediyor olabiliriz. Ama durum bunun tam tersi. Demokrasimiz, popülist yönetim anlayışının elinde temel gerekliliklerini yitirmiş, hukukun üstünlüğüne olan inancımız kırılmış, uluslararası düzlemde güvenilirliğimiz sorgulanır hale gelmiştir. Tüm bunların kaçınılmaz sonucu olarak da içinde bulunduğumuz kriz her geçen gün derinleşerek hepimizi içine çekmektedir” ifadelerinde bulundu.

“KENT KONSEYLERİ ÖZERK YAPIDA OLMALIDIR”

Tartışmayı öğrenemediğimiz, birbirimizi dinlemediğimiz, çatışmacı dili kullandığımız her gün demokrasiden uzaklaştığımızı kaydeden ÖZUSLU, "İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yerel yönetimlerin birlikte yönetim algısıyla hareket ediyoruz. Kent konseyleri bizzat demokratik oluşumlar olma mecburiyetindeler. Toplumun örgütlenmesi açısından bir yasayla ve yönetmenlikle oluşturulan kent konseyleri artık hak ettiği değeri yasal dayanaklarıyla almalıdırlar. Kent konseylerinin güçlü olabilmesi için kendi bütçeleri olmalıdır. Eğer biz toplumun örgütlenmesini istiyorsak kent konseylerinin o toplumun sesi olduğunu hissettirmek istiyorsak kent konseylerini kendi bütçeleri ve özerk yapılarıyla bu kenti demokratik bir hayata hazırlayan kurumlar olmalıdırlar." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından genel kurulda İzmir Kent Konseyi’ne bağlı Ekoloji Meclisi, Muhtarlar Meclisi ve Tarım Meclisi’nin çalışma esasları belirlendi. İzmir’in ve İzmirlilerin refahı için öneriler sunuldu.

18. Olağan Genel Kurulumuzun ulusal basında yansımaları:

https://www.cnnturk.com/yerel-haberler/izmir/izmir-kent-konseyinin-18inci-genel-kurulunda-cinsiyet-esitligi-duzenlemesi-karari-alindi-1806448

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir/izmir-kent-konseyinin-18inci-genel-kurulunda-42087182

More More

6/3/2022 5:44:16 PM

İzmir Kent Konseyi olarak Çeşme Turizm "Talan Projesine" karşı HAYIR demek için bir araya geldik!

İzmir Kent Konseyi olarak Çeşme Turizm "Talan Projesine" karşı HAYIR demek için bir araya geldik!

İzmirKentKonseyi olarak Çeşme Turizm "Talan Projesine" karşı HAYIR demek için bir araya geldik!

İzmir’in Kanal İstanbul'u olarak adlandırılan Çeşme "Çeşme Projesi"nin iptal edilmesi talebiyle Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen mitinge Belediye Başkanları, Milletvekilleri, STK'lar, Sendikalar, TMMOB bileşenleri, TTB,  İzmir Barosu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitingde, “Bu kentin emekçileri Çeşme talan projesine hayır diyor”, “İzmir Çeşme’ye sahip çık”, “Kurtuluş yok ya hep beraber ya hiç birimiz” gibi sloganlarıyla projeye tepki gösterildi.

More More

5/20/2022 11:49:43 AM

"KİŞİSEL GELİŞİMDE POZİTİF YAKLAŞIMLAR" EĞİTİMİNE KATILIM YOĞUN OLDU

"KİŞİSEL GELİŞİMDE POZİTİF YAKLAŞIMLAR" EĞİTİMİNE KATILIM YOĞUN OLDU

İzmir Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kişisel Gelişim Çalışma grubunun hazırladığı, grubun yürütme görevlisi Nevdar Dönmez Moderatörlüğünde gerçekleşen, KİŞİSEL GELİŞİMDE POZİTİF YAKLAŞIMLAR konulu eğitime ilgi yoğundu.

 

Kalabalık bir katılımla gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını ise Çalışma grubunun Başkanı Av.Fatih Kurdoğlu yaptı. Konularında uzman eğitmenler Nevdar Dönmez, Gülseren Alçı, Dr. Ersin Çevikalp ve Hülya Kırmızıkuşak tarafından yapılan sunumlar ile katılımcılar nefes ve diyafram kullanımı, meditasyon gibi konularda bilgilendirildi.

Özellikle Pandemi sonrasında ve ağırlaşan yaşam şartları içerisinde bu tür pozitif konuların ruh ve beden sağlığı, moral ve motivasyon açısından ne denli önemli olduğu, program bitiminde katılımcılar ile yapılan geri bildirim sohbetinde vurgulandı.

Konuklar eğitimden memnun kaldıklarını, devamını talep ettiklerini ifade ederken, eğitmenlere teşekkür plaketlerini İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Fikret Ekici ve Kemal Dağtekin takdim ettiler.

 

More More

5/17/2022 10:26:35 AM

İzmir Kent Konseyi Adalet Nöbeti'nde

İzmir Kent Konseyi Adalet Nöbeti'nde

İzmir Kent Konseyi, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun Gezi Davası’nda verilen tutukluluk kararlarının ardından başlattığı Adalet Nöbeti’ndeydi.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi önündeki nöbette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı, TMMOB İKK dönem sözcüsü Aykut Akdemir, Meslek Odaları Başkan ve Yönetim Kurulu üyelersivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Kahraman ve ilçelerdeki kent konseyi temsilcileri de eylemde yer aldı.

Başkan Soyer adaletsizliğe karşı durmanın ve bunu ifade etmenin son derece değerli olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Sesinize katıldığımı söylemek istiyorum. Duruşunuza, tepkinize, isyanınıza katıldığımı söylemek istiyorum. Türkiye yoksulluğu da yolsuzluğu da demokrasi eksikliğinden yaşıyor. Hepimizin başına gelen ne varsa aslında demokrasinin eksikliğinden. O nedenle demokrasiye sahip çıkmak zorundayız. Demokrasi sadece siyasal rejim değil aynı zamanda bir yaşam biçimi. Hem refahın adil bölüşülmesini sağlayan hem hukukun üstünlüğünü, temel hak ve özgürlükleri koruyan bir sosyal yaşam biçimidir. O nedenle demokrasiye sahip çıkmak; bu verilen müebbet cezasını, 18 yıl hapis cezalarını kabul etmemek demek. İtiraz etmek demek. Hak arayışını, hukuk arayışını, adalet arayışını sürdürmek demek. Onun için isyanınıza katılıyorum, destek olmak istiyorum. Biliyorum bu haksızlık bitecek. Ama bitene kadar canlar yanıyor. İnsanlar içeride çürüyor. Hapis tutuluyor. Maalesef demokrasi arayışının, özgürlük, hak, hukuk, adalet arayışının hep bedeli oldu bu memlekette. O bedeli hep beraber ödemeye hazırız. Onun için vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar ben de elimden ne geliyorsa destek olmak için yapacağım. Hepinizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

More More

5/9/2022 4:44:12 PM

İzKK Gençlik Meclisi Erasmus'lu Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

İzKK Gençlik Meclisi Erasmus'lu Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Erasmus projesi kapsamında İzmir'e gelen yaklaşık 30 genç ile Uluslararası Genç Arayış Derneği'nden Barış ÖZCAN ve Gülşah AKIN İzmir'e yurt dışından gelen gençlerin kente uyumu ve çocukların eğitimi gibi konuların konuşulduğu panelde bir araya geldi. İzmir Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşen panelde Genel Sekreter Irmak YILMAZ, İnsan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Mehmet AKEL, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Ferhat KAPLAN İzmir'de yaşayan yabancı uyruklu gençlerin yaşadığı sorunların yanı sıra kentin genel sorunlarının ve bu sorunların çözümlerine dair gençlerin sormuş oldukları soruları cevapladılar. Kentimizde yaşayan yabancı uyruklu kişi sayısı, eğitim, istihdam, uyum gibi birçok konunun konuşulduğu panelimiz keyifli sohbetler eşliğinde gerçekleştirildi.
Gençler İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin proje ve faaliyetlerini dinlediler.

More More

5/9/2022 11:56:46 AM

“Basın Özgürlüğüne Karşı Baskılar Devam Etmektedir”

“Basın Özgürlüğüne Karşı Baskılar Devam Etmektedir”

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kapsamında basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada "Basın özgürlüğüne karşı baskılar devam etmektedir" denildi.

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Emek Devrim Gülay, basın bildirisinde; “Anayasamız ile basın özgürlüğü güvence altına alınmıştır. Fakat ülkemizde maalesef yüzün üzerinde gazeteci tutukludur… Bizler Çocuk Meclisi olarak halkın haber alma özgürlüğü için şehit düşmüş gazetecileri saygıyla anıyor ve tutuklu olan gazetecilerin yanında olduğumuzu bildiriyoruz,

Biz İzmir Kent Konseyi Çocuk Mecnisi olarak anne veya babası basın emekçisi olup da cezaevinde olan, onlarsız eksik kalan tüm çocukların da dertlerine ortak olacağız. Gelecek biziz ve biz çocuklar Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyoruz” dedi.

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Umay Şimşek, basın bildirisine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “basın özgürlüğü ve toplumsal özgürlükler olmadan ve halka ait işler hakkında geniş eleştiri alanı bırakılmadan, kamuoyu görevini yapamaz. Kamuoyu özgür tartışma ve eleştiri alanıdır. Bu alan hep açık olmalı ve değişik fikirlerle desteklenmelidir” sözlerini anımsatarak devam etti ve “basın özgürlüğü demek çağdaş, demokratik ve özgür birey, özgür toplum, özgür yaşam demektir” vurgusunda bulundu.

 

Basın bildirisinin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

More More

5/4/2022 11:55:23 AM

Hakça, İnsanca, Adil bir Yaşam İstiyoruz!

Hakça, İnsanca, Adil bir Yaşam İstiyoruz!

   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın Emeği ve İstihdamı Çalışma Grubu tarafından “Hakça, insanca, adil bir yaşam istiyoruz”  başlıklı bir basın bildirisi okundu.

İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın Emeği ve İstihdamı Çalışma Grubu temsilcisi Ilgım Eroğlu, basın bildirisinde; “İşsizlik arttı, ücretler baskılandı, gelir dağılımı adaletsizliği yükseldi.  Ekonomik krizlere küresel Covit-19 salgını eklendi. Bu zorluklarla mücadelenin ön saflarında her zamanki gibi yine kadınları gördük. Evinde hasta bakarak, öncelikle işten çıkartılan personel olarak, yoklukla mücadele edip tenceresini kaynatmaya çalışarak, eğitimli/eğitimsiz her biri iş kuyruklarında iş bulma umuduyla dolu kadınların olduğu acımasız bir süreci hep beraber yaşadık. Kreşler olmayınca ve aile fertlerinin de her tür bakım sorumlulukları kadın sırtına yüklenince kadınlar; güvencesiz işlerde, düşük ücretlerle, yarı zamanlı çalışmak zorunda kaldı.

Biz toplumsal cinsiyet eşitsizliğini sonlandırmak, iş sahalarında temel yaşam hakların korunduğu, çocuk işçilerin görülmediği, emekçilerimizin alın terleri soğumadan emeklerinin karşılığını alabildiği, hakça, insanca, adil bir gelecek inşa edilmesi için yürekten çalışıyoruz” dedi.

 

Basın bildirisinin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

More More

5/2/2022 5:12:52 PM