İZMİR'İN 100. YIL COŞKUSU TARİHE GEÇTİ.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, İzmir Kent Konseyi olarak katıldığımız kentin kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri tarihe geçti.

Türkiye'de bugüne dek sergilenmiş en büyük sahne şovlarından biri olan, artırılmış gerçeklik destekli işgal ve kurtuluşun canlandırıldığı interaktif teatral gösteri Alsancak Liman'dan Konak'a kadar yüzbinlerce kişiye görsel şölen yaşattı.

İzmir'in kurtuluşunun yüzüncü yılında, destek veren herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER, “İzmir’in kurtuluşunun yüzüncü yılında, tarihin akışının değiştiği bu meydanda birlikte olmanın büyük coşku ve heyecanını yaşıyorum. Cumhuriyet Halk Partimizin değerli Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU İzmir’e hoş geldiniz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bizleri onurlandırdınız. Rehberliğiniz, liderliğiniz için minnettarız. Bu tarihi gecenin yaşanmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarım… Belediyemizin değerli çalışanları… Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.
Daha sonra İzmirlilerin 100. yıl coşkusunu paylaşmak üzere Türkiye’nin megastarı TARKAN sahneye çıktı.

İzmir Kent Konseyi olarak bizler de alanlarda tüm çoşkuya ortak olduk.

Bizleri bu gururlu günümüzde Söke Kent Konseyi'de yalnız bırakmadı.