İzmir Kent Konseyi Alibeyli 1. Mera Şenliğinde

İzmir Kent Konseyi olarak, Hasanağa Merası Vasıf Değişikliği komisyon kararının iptal edilmesini, Alibeyli 1. Mera Şenliğinde köylülere birlikte kutladık.

Bergama’nın Alibeyli Mahallesi’nde yapılması planlanan, “Bergama Tarıma dayalı İhtisas (Süt) Organize Sanayi Bölgesi” Projesi ile ilgili Hasanağa Merası Vasıf değişikliği komisyon kararının iptal edilmesi, yöre köylüsü tarafından şenlikle kutlandı. Alibeyli Köyü Muhtarlığı Tertip Komitesi tarafından düzenlenen organizasyonda, Köy-Koop Genel Bşk. Neptün SOYER, İzmir Ziraat Müh.Odası'ndan Dr.Tevfik TÜRK, Av.Muradiye Savran KAVUT, Kozak Çamavlu  Mahallesi Muhtarı Mustafa KOCATAŞ konuşmacı olarak katıldı . Şenliğe, köylülerin yanısıra bir çok sivil toplum örgütü  ve siyasi parti temsilcisi de katıldı.

Konuşmacılar özellikle küçükbaş hayvancılığın yöre köylüsünün birinci geçim kaynağı olduğunu vurguladı. Meraların ekolojik denge içerisinde yöre köylüsünün inisiyatifiyle kullanılması gerektiği ve birinci karar alıcı merciinin yine köylü olması gerektiğinin altı çizildi.