İzKK "Muhtar Meclisi" Çalışmalarını Ödemiş, Beydağ ve Kiraz 'da Sürdürdü

İzmir Kent Konseyi bünyesinde kurulması planlanan “Muhtar Meclisi”  kapsamında Tire, Ödemiş, Beydağ ve Kiraz ilçelerinde mahallelerin muhtarları ile bir araya gelindi.

İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Altıevler Mahallesi muhtarı Zülal ARABACI öncülüğündeki heyete İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri Irmak YILMAZ ile İzmir Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Ferhat KAPLAN eşlik etti.

Küçük Menderes Havzasının tarımsal anlamda verimli olduğunun ancak zirai ve doğru sulama yöntemlerinin çiftçiler tarafından doğru uygulanmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğinin vurgulandığı buluşmada, gençlerin bölgede istihdam edilmesi halinde iş sebepli göçün önüne geçilebileceği belirtildi. Gençlik Meclisi yürütme Kurulu Üyesi Cemil Efe BOZKURT, muhtarlar ile yapılan çalışmanın verimli geçtiğini merkezde olmayan ilçelerin muhtarlarının da Kent Konseyi’nde temsil edilerek yönetime katılmalarının önemli olduğunu aktardı.

İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Kadir EKİCİ ise öğrenimi sürdürdüğü lisedeki gençlerin sorunlarını, beklentilerini ve ne düşündüğünü dile getirdi.