Engelli Meclisi Başkanı Sevgili Abdülsamet Baskak İzmir Kent Konseyinde Anıldı

İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı görevi başında vefat eden sevgili Abdülsamet BASKAK’ı  tüm kent konseyi paydaşları ve sevenleriyle birlikte andık.

İzmir Kent Konseyi Homeros Salonu’nda gerçekleşen anmada; İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul TUGAY, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri çeşitli sivil toplum örgütleri, partiler ve derneklerin temsilcileri de hazır bulundu.

Merhum Abdülsamet BASKAK’ın oğlu Nejat BASKAK’ın konuşmasıyla başlayan ve Engelli Meclisi Başkan vekilleri Ramazan KAYMAZ ve Atiye OKKA ile devam eden anma etkinliğinde tüm konuşmacılar ve katılımcılar; sosyal farkındalık gerektiren mücadele alanlarında öncü çalışmalar yürüten BASKAK’ı, yüzünden hiçbir zaman eksik etmediği ve mücadele arkadaşlarına güç veren gülümsemesiyle hep yaşatacaklarının sözünü verdiler. İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr. Adnan Oğuz AKYARLI, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER’in taziye mesajını okudu. Başkan SOYER taziye mesajında, “İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı, Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu Üyesi ve İzmir Sivil toplumunun emektar ismi Abdülsamet BASKAK’ı, engelli hakları alanındaki mücadelesi ve güler yüzü ile hatırlayacağız. Tüm yakınları ve dostlarına saygı ve selamlarımı iletiyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

İzmir Kent Konseyi yerleşkesinde bulunan bir konferans salonuna ismi de verilen sevgili Abdülsamet BASKAK’ı sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.