İZMİR KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ GENEL KURULU, DAHA ADİL VE TEMİZ BİR KENT YAŞAMI İÇİN TOPLANDI

22 Şubat 2022 tarihinde Çiğli Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen İzmir Kent Konseyleri Birliği Genel Kurulu Toplantısı; hizmet ve projelerin üzerinden geçildiği, kent sorunlarının masaya yatırılıp çözüm önerilerinin tartışıldığı bir etkinlik olarak hayata geçti.

Dönem sözcüsü Sn. İbrahim İncesu’nun açılış konuşmasıyla başlayıp Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün konuşmasıyla süren toplantıda Askıda İmece/Ekmek Projesi, Dirençli Kentler ve Kent Konseyleri, Taktiksel Şehircilik ve Kent Konseyleri başlıklı sunumlar yapıldı. Bu sunumların ardından ise değerlendirmeler gerçekleşti.

 

SORUNLAR SAPTANDI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ TARTIŞILDI

Akademisyen ve bürokratların yanı sıra alanında uzman kişilerin de katılımıyla etkili çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda hayvan hakları ve çevre kirliliği konularına da değinildi. Bunların sonucunda ise İzmir Kent Konseyleri Birliği üyesi olan tüm ilçe kent konseylerinin komisyonunda yer alacağı bir çevre çalışma grubunun kurulması kararı alındı. Bu çalışma grubunda artan çevre tahribatı ile mücadele etme çalışmaları yürütülecek.

Mart ayında gerçekleşecek bir sonraki İzmir Kent Konseyleri Birliği Genel Kurulu Toplantısı’nın ise yeni seçilen İzmir Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde yapılması, üzerinde konuşulan konular arasında yer aldı.