İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yeni Başkanı ve Yürütme Kurulunu Seçti.

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi 16 Kasım 2019 tarihinde Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezinde 11. Olağan Seçimli Genel Kurulunu gerçekleştirerek, yeni başkan ve yürütme kurulun seçimi çocuklarımıza heyecanlı dakikalar yaşattı.

Seçim sürecinin yönetimi her zaman olduğu gibi yine bu genel kurulda da çocuklara aitti. Oybirliği ile seçilen Divan Başkanı İpek Ceyla Çakırca ve yazman üyeler Gülce Atalay ve Poyraz Adıgüzel genel kurulun akışını yönetmeye talip oldular.10 başkan adayının yarıştığı genel kurulda Çocuk Meclisinin yeni başkanlığını göğüsleyen Kuzey Tunay oldu.


Çocukların kent yönetimine katkı sağlamak ve seslerini duyurmak konusundaki kararlılığı, yürütme kurulu adaylarının yaptıkları seçim konuşmalarında da kendilerini gösterdiler. Çocuk meclisinin yürütme kurulu asil üyeliğine Beliz Akkaya, Dila Aydın, Gülsüm Azra Erdem, İrem Mumcu, Ateş Kara, Deniz Daşlı, Ezgi Nehir Güler, Zübeyde Naz Elçi, Çağan Karatay, Defne Polat, Eda Yılmazoğlu, Yağmur Akyüz, Dila Uzun ve Kemal Onat Öztürk seçildi. Yedek üyeler Melih Türkan, Güniz Kaya, Caner Umut Kazan, Cansu Serpen, Çınar Certel, Can Birgeoğlu olarak belirlendi.İzmir’in “Çocuk Dostu Kent” olması için çalışacak olan Çocuk Meclisinin yeni başkanı Kuzey Tunay’ın Genel Kurula yönelik tamamlayıcı konuşması ile seçim sona erdi.


Görüş ve öneriler kısmında yeni meclis döneminde gündeme alınmak üzere Çocuk Meclisi üyeleri tarafından çocuklara yönelik Bilim Merkezi kurulması, ekoloji ve iklim alanında farkın dalık çalışmaları yapılması, okullardaki fiziksel koşulların iyileştirilmesi vb. proje ve etkinlik fikirleri sunuldu.


Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.