"İzmir'de Çocuk Olmak" Konulu Resim Yarışmasının Sergi Açılışı ve Ödül Töreni Yapıldı.
 
İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen, ilkokul 3.  ve 4. sınıflardaki  öğrencilere yönelik “İzmir'de Çocuk Olmak” konulu Resim Yarışması ödül ve sergi açılış töreni Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde gerçekleşti. 
 
Ödül töreni ve sergi açılışına, İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman KIZILTAN, İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN, ile yarışma değerlendirme jürisinde yer alan Doç Dr. Mete SEZGİN, Yrd. Doç Dr. Turan ENGİNOĞLU ve Öğr. Gör. Emre YILDIZ ile , dereceye giren öğrenciler, aileleri ve resim severler katıldı.
Sergi Açılışında bir konuşma yapan Güman KIZILTAN daha sonra jüri üyelerine teker teker teşekkür ederek bundan sonraki yarışmalarda ve İzmir Kent Konseyinin benzer etkinliklerinde de desteklerinin devamını istedi.  
İzmir'in bir çok farklı okul ve öğrencilerinden gelen 465 resmin jüri tarafından değerlendirilmesi sonucu 1.nin ÖZEL İZMİR SEV İ.Ö.O.'ndan Defne Duru EKER'in , 2.nin ŞEHİT KOMANDO ER FATİH ÖZCAN İ.Ö.O.'ndan Kuzey NURAL'ın ve 3.nün ise  İZMİR ÖZEL NOKTA KOLEJİ'nden Ceyda MUTLU'nun olduğu yarışmanın sergi açılışında dereceye giren öğrencilerin heyecanla bekledikleri biisiklet ödülleri İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman KIZILTAN tarafından verildi.
 
Yarışmada sergilemeye değer bulunan eserlerin sahipleri; Buket BAYDOĞAN, Şafak Kemal ÖZTÜRK, Mert SELÇUK, Elif UZUNER, Şimalsu BAYER, Ece GEMİCİ, Ilgın ÖZCAN, Azel DEMİRKIRAN, Belçin TEKER, Nadide AKYOL, Sude ÇAKMAK, Yasemin Nur UYANIK, Emre ARIK, Buket SEVİMLİ, Zeynep HASANHOCAOĞLU, Nehir KINCI, Yaren ŞEN, Azra DEMİRCİOĞLU, Eylül ÇAM ve Ivan GRİSHİN'e sergileme ödülleri olan resim setleri ise  jüri üyeleri tarafından verildiler.

İzmir Kent Konseyi olarak, yarışmamıza katılım gösteren tüm çocukları bir kez daha kutlar, bundan sonraki resim hayatlarında başarılarının devamını dileriz.
 


Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.