Trafikte Çocuk Var !
 
İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi  Trafik Haftası kapsamında gerçekleştirdiği "Trafikte Çocuk Var" etkinliği ile Menemen Asarlık Toki İlkokulu Öğrencileri'ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda tarfik eğitimi verdi.

İzmir Kent Konseyi Hizmet Binası'nda hazırlanan pankart ve dövizlerle farkındalık yaratmak amacıyla Basmane Meydanı'na kadar süren bir yürüyüş gerçekleştirildi. "Trafikte Çocuk Var", "Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları Uyaralım", "Emniyet Kemerini Takalım, Hayata Güvenle Bakalım" şeklinde sloganlarla Basmane Meydanı'na kadar yürüyen Menemen Asarlık Toki İlkokulu öğrencilerine trafikte araçlarıyla ilerleyen veya yaya olarak yolda bulunan büyükleri de alkışlarıyla kampanyaya büyük destek verdi.

Yürüyüşün ardından kendilerini bekleyen araçlarla İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı'na götürülen çocuklar Trafik Eğitim Semineri'ne katıldı. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik boyunca çocuklar, önce tafik kuralları ile ilgili görevli tarafik polisinden kısa bir eğitim aldıktan sonra kendileri için hazırlanmış özel parkurda uygulamalı eğitimlerini akülü araçlarıyla uzmanlar eşliğinde devam ettirdi.
Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.