İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisinin Yeni Yönetimi Belirlendi ...

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi 10. Olağan Genel Kurulu 21 Mart 2015 Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.


 
Genel kurul, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Çocuk Meclisinin tanıtım filminin gösteriminin ardından, İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kent Konseyi'nin toplum içinde dezavantajlı gruplara verdiği önemden bahseden Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN, çocukların bu grupların başında geldiğini ve İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin bu olanaklardan yeterince yararlanamayan çocuklarımızın hak ve isteklerini özgürce savunabilmeleri için kurulduğunu belirtti. Yaşadıkları kent olan İzmir'e sahip çıktıkları için katılan tüm çocuklara teşekkür eden Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN, Çocuk Meclisi'nin bundan sonraki faaliyetleri ile çok daha aktif olacağını söyleyerek İzmir'li tüm çocukları İzmir Kent Konseyi'ne katılarak İzmir için yapılan hizmetlerde söz sahibi olmaya davet etti.
 
 
 
Açılış konuşmasının sonrasında ise Divan Kurulu seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonunda Divan Kurulu Başkanlığına Emre ÇOLAK, yazmanlıklarına Kübra ÇİÇEK ve Hasan TOPAL seçildi.

Seçim divanı oluşturulmasının ardından İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanlığına aday olanlar kısaca kendilerini tanıttı.

Yapılan seçimle Çocuk Meclisi Başkanının belirlenmesinden sonra ise  Yürütme Kurulu üyeliğine aday olanların kendisini tanıtması ile Yürütme Kurulu Üyeliği seçimine geçildi.  


 
Oyların sayımı ve seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni oluşturan İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyeleri belirlenerek görevlerine başladılar.

Katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla birlikte Genel Kurul sona erdi. 
 
Seçim sonucunda göreve gelen İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu listesine şu şekilde oluşmuştur.


İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı

Sena BADAY - İzmir Kız Lisesi

İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Sekreteri
Kübra ÇİÇEK - Nevvar Salih İşgören T.M.L.
 
İzmir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri
Emre ÇOLAK - Yusuf Uz O.O
Hasan TOPAL - Hürriyet A.L.
Şule ÇETİNKAYA - Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
İlayda YÖRÜK - Mustafa Kemal Atatürk M.T.A.L.
Aslı Nur KAYA - Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
Görkem HAZİNEDAR - Necatibey İ.O.
İbrahim ÇAĞLAR - Yusuf Uz O.O.

Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.