"Haydi 3 Dakikada PKU''nu Anlat Video Yarışmasının Ödülleri Verildi.
 İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi''nin, "1 Haziran PKU Ulusal Farkındalık Günü" dolayısıyla PKU hastası veya yakınlarından 3 dakikalık bir video ile Fenilketonüri diyeti yapan bireylerin, toplumsal ve sosyal yaşamda yaşadıkları yoksunluk, sıkıntı ve beklentilerinin anlatılması istendiği ve sonucu önceden açıklanan “Haydi 3 Dakikada  PKU’nu Anlat “ konulu video yarışmasında Tablet Pc almaya değer görülen videoların sahipleri Sabri ÇETİNDEDE, Hüseyin YALÇIN ve Ali İZGİÇ 14 Haziran Pazar günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezinde gerçekleştirilen İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi 10. Olağan Genel Kurulunda ödüllerini aldılar.
Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı Çocuk Gastroentolojisi bölümünden Prof. Dr. Yeşim ÖZTÜRK, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Genel Reklamcılık Anabilim dalından Yrd. Doç. Dr. Murat ÜNAL ve İzmir Kent Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN’un jüri üyeliğini yaptığı yarışmada ayrıca yarışmaya gönderilen videolardan kesitlerin yer aldığı ve Prof. Dr. Yeşim ÖZTÜRK’ün hastalıkla ilgili önemli bilgileri paylaştığı kısa film de Yrd. Doç. Dr. Murat ÜNAL tarafından gerekli çekim, kurgu ve montaj yapılarak oluşturuldu.
Hazırlanan kısa filmin Genel Kurulda gösterilmesinin ardından yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Songül KORKMAZ’a ve hem jüri üyesi olarak hem de kısa film oluşturmasındaki emeklerinden dolayı da Yrd. Doç. Dr. Murat ÜNAL’a Teşekkür Belgesi verildi.
 
Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.