İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Seçimini Yaptı...
 İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin Başkan ve Yürütme Kurulu seçimli 10. Olağan Genel Kurulu 14 Haziran 2015 Pazar günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen genel kurul Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Süleyman ER’in konuşmasının ardından İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman KIZILTAN genel kurul üyelerine seslendi. Süleyman ER başkanlığındaki Divan’ın yerini almasından sonra İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Çalışma Grupları Başkanları söz alarak dönem içerisinde yaptıkları çalışmalar ve sonrasında yapacakları çalışmalarla ilgili genel kurulu bilgilendirdi.
“Haydi 3 Dakika’da PKU’nu Anlat” video yarışmasının ödül töreni ve yarışma sonucu hazırlanan videonun gösterimi ile devam eden genel kurulda seçimler için Prof. Dr. Türe TUNÇBAY başkanlığında Cemil BEYCAN ve Seyit ÇELEBİ’den oluşan başkanlık divanının belirlenmesiyle seçimlere geçildi.
Spastik Felçlileri Koruma ve Güçlendirme Vakfından Süleyman ER, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Ayşe BAYSAL, Altay Spor Kulübünden Şirince SÜZEK ve Bostanlı Spor Kulübünden de Nejat ŞARDAĞI’nın İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanlığı’na aday olduğu seçimde; halen bu görevi sürdürmekte olan Süleyman ER 3 yıl boyunca bu görevi yapmak üzere Engelli Meclisi Başkanlığına tekrar seçildi.
Başkalık seçiminin ardından Engelli Meclisinin Yürütme Kurulu üyelerinin belirleneceği seçime geçildi. 12 asil ve 11 yedek üyenin belirlendiği seçim sonucunda genel kurulun oylarıyla İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kuruluna seçilen kişiler ve temsil ettikleri dernekler ise aşağıdaki şekilde belirlendi.

FEHMİ DOĞAN
EGEDER
ŞEBNEM OKTAY
İZMİR MS DERNEĞİ
CELAL DEMİRBAŞ
LÖSEMİLİLERİ YAŞATMA DERNEĞİ
SALİH ARIKAN
BEYAZ AY DERNEĞİ
AYŞE GÜRBULAK
İŞARET DİLİ ÇEVİRMEN VE EĞİTİCİLERİ DERNEĞİ
MEHMET EMİNDAĞ
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BİRLİĞİ
SONGÜL KORKMAZ
PKU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
UFUK DOĞAN
ÇOÇUKLARI KADINLARI VE AİLELERİ KORUMA DERNEĞİ
MEDİHA BAŞBUĞ
İYEM
MEHMET AKTAŞ
İZMİR GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ
SUNA İZMİR
İZMİR ŞOFÖRLER ve OTOMOBİLCİLER ODASI
BİROL TEKİR
İZMİRSPOR KULÜBÜ
 
İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi seçimli 10. Olağan Genel Kurulu sonuçların açıklanmasından sonra görüş ve önerilerin alınmasıyla tamamlanmış oldu.

Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.