Önce Oynamayı Öğrendik, Şimdi Turnuvasını Düzenliyoruz
 
22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü etkinliklerimizden biri de Alsancak''ın trafikten arındırılmış boş sokaklarında oynadığımız Go oyunuydu. Öğrendik, oynadık ve şimdi turnuvasını düzenliyoruz. Öğrenmek, yarışmak, eğlenmek ve çok daha fazlası için, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Ege Go Oyuncuları Derneği''nin birlikte düzenlemiş olduğu 27-28 Aralık 2014 tarihlerinde İzmir Kent Konseyi Hizmet Binasında gerçekleştirilecek, turnuvaya davet ediyoruz.
 
Go Oyununu kısaca anlatmak gerekirse;
GO dünyanın en gizemli oyunudur. Yaklasık 4000 yıllık bir uzak doğu felsefesi olan Go oyunu, zeka, strateji, planlama, paylaşma, korku, kurnazlık ve en önemlisi saygı oyunudur.
Go oyununun kuralları cok basit ( 5 dakika öğrenme süresi) olmakla birlikte, cok da karmaşık bir oyundur Go, üzerinde dikey ve yatay kesişen çizgilerden oluşan bir kare tahta üzerinde oynanır. Go tahtasının boyutları 9x9, 13x13 ya da 19x19 resmi turnuva çizgileridir. Go oyununda hamleler çizgilerin kesişim noktalarına yapılır. Bu, satranç ve dama gibi alışıla gelmiş diğer oyunlardan farklıdır. Amaç tahta üzerinde rakibinizden daha fazla alan kazanmaktır.
  
Detaylı bilgi almak ve turnuvaya katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.