"Sandıkta Unutulmuş Kadınlar" Oyunu Foça''da Sahnelendi.
 
İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu "Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu", "Sandıkta Unutulmuş Kadınlar" oyununu Foça''da sahneledi. Emel Bala Gürel yönetmenliği ve Han Tiyatrosu''''nun katkılarıyla sahnelenen oyun seyirciden yine büyük alkış topladı.

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu; salonu dolduran Foçalılar ile birlikte Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve eşi Derya Demirağ, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Seyhan Aydın ve Foça Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer de izledi. Oyun sonunda sahneye davet edilen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, başta İzmir Kent Konseyi ve üyeleri olmak üzere emeği geçenlere teşekkür çiçeği verdi.
 
Tiyatro Yönetmeni Emel Bala Gürel ise; sahne arkasında kendilerine yardımcı olan Han Tiyatrosu’nun değerli öğrencilerine çok teşekkür ederek başladığı konuşmasına, "Bu bir “Kadın Derdi”ni konu alan bir oyundur. Biz kadını dert ediniyoruz, çünkü her 12 dakikada bir yakınları tarafından 1 kadın cinayete kurban gidiyor. Bu önemli bir oran. “Kadın Derdi” çok önemli bir sorun. Kadının şartlarının iyi olmadığı bir toplum, gelişmiş bir toplum olamaz” dedi.
 
Paylaş
    Güncel duyuru
    bulunmamaktadır.